- Datum Op 18, 24, en 25 oktober (en andere data buiten de Beleefweek om)
- Tijd 15:00
- Doelgroep Volwassenen en kinderen
Tijdens de Maand van de Geschiedenis kom je op verschillende manieren in aanraking met Museum Huis Doorn en de natuur. Of het nou te maken heeft met de keizer en zijn fascinatie voor het weer, landschapsschilderijen of een wandeling door het park; bij Museum Huis Doorn is er natuurlijk! altijd wat te doen. Bekijk hieronder de verschillende activiteiten.
Code Oranje in Doorn – Wilhelm II als amateur-meteoroloog
Tegenwoordig kijk je even snel op Buienradar, maar waar haalde je vroeger die informatie vandaan zonder dat je even snel je telefoon uit je broekzak kon halen? Ex-keizer Wilhelm II had een fascinatie voor het weer en droeg de weersverwachtingen óók in zijn broekzak – maar dan in de vorm van zakboekjes waar hij nauwkeurig zijn bevindingen in noteerde.
Nu voor het eerst te bekijken bij Museum Huis Doorn tijdens de Maand van de Geschiedenis: zakboekjes van ex-keizer Wilhelm II vol met weerkundige aantekeningen. Deze zakboekjes zijn nog nooit eerder aan het publiek getoond en zijn altijd achter slot en grendel bewaard… tot nu.
Terug naar Beleefweek agenda